V jakém stavu je česká logistika a skladování? Známe nejpalčivější problémy i trendy

Petra Troblová Aimtec
14. 10. 2020 | 2 minuty čtení

Jak logistické firmy reagují na stále kratší čas dodání? Vidí automatizaci jako nutnost, nebo navazující investice spíše odkládají? Na to vše přináší odpověď nová studie Trendy v české logistice 2020 mapující témata, která aktuálně formují trh logistiky v České republice.

Výzkum realizoval spolek SKLAD, jehož je Aimtec zakládajícím členem, ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos. Na čem se výsledná studie zakládá?

  • Odpovídalo nám 123 manažerů logistiky.
  • Pokryli jsme maloobchodní a velkoobchodní firmy z oblasti e-commerce, automotive i výroby.
  • Výzkum se skládal z dotazníkového šetření i hloubkových rozhovorů.
  • Dotazování probíhalo od března do července 2020.


Banner_SKLAD_AIMagazine


Jak je na tom vaše firma? Plánujete automatizovat? Nepřehlédněte speciální rubriku plnou tipů a rad.

Z výzkumu vyplynulo, že firmy aktuálně řeší především téma bezpečnosti práce. Do této sféry plánuje během následujícího roku investovat až 73 % respondentů, 71 % dotázaných zajímá v nejbližší době také analýza skladu a jeho optimalizace. Novými technologiemi, kterými jsou mobilní tiskárny nebo ruční skenery, vybavuje pracovníky už 70 % firem. Do budoucna uvažují o lokačních technologiích nebo ovládání pomocí hlasu. Aktuální dopady pandemie covid-19 se pak velmi liší v závislosti na vybraném odvětví. U některých společností pandemie způsobila až 80% meziroční propad výroby.

Zajímají vás detailnější informace a konkrétní čísla? Celou studii najdete na www.sklad.cz/trendy2020.

O spolku SKLAD

Jednotlivé firmy spolku SKLAD se specializují na obory, které úzce souvisejí s výrobními a logistickými halami. Tato nezávislá iniciativa pro poskytování komplexních služeb v industriálním segmentu vznikla v roce 2014. Členové působí na trhu dohromady už sto let. Mezi členy spolku SKLAD patří po Aimtecu také 108 Agency, Blumenbecker Prag, HAPPY END, JK Logistika, LogTech, STILL a Zebra Technologies.

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading