TAL 2021: Tématem pro logistiku v automotive bude v roce 2021 hledání rovnováhy

Roman Žák Aimtec
10. 5. 2021 | 4 minuty čtení

Audi, BMW Group, ŠKODA AUTO, ZF Friedrichshafen, Volkswagen, Eissmann Group Automotive – návštěvníci konference Trends in Automotive Logistics (TAL) už měli v minulosti možnost vyslechnout si zkušenosti, případové studie a inspiraci od těchto velkých hráčů v automotive a také od desítek jiných. Loni v únoru přilákal jubilejní 20. ročník do Plzně téměř 300 českých i zahraničních účastníků, kteří podle zpětné vazby odjížděli spokojeni. I v letošním roce chystáme inspiraci v podobě toho nejlepšího z logistiky v automotive. Posun na podzimní datum 21. 9. 2021 vidíme jako příležitost setkat se v Plzni znovu osobně a navázat tak na úspěšné předchozí ročníky. O tom, na co se letos můžete těšit, jsme si povídali s Romanem Žákem, předsedou představenstva Aimtecu.

Každý ročník nese vlastní téma – jaké bude to letošní?

Když jsme o tématu konference přemýšleli, uvědomili jsme si, že při plánování i realizaci (nejen) logistických projektů musíme často vyvažovat dva protipóly řešení. Jakou práci necháme vykonávat stroj a jakou svěříme člověku? Nakolik flexibilní má být firemní standard? Chceme pracovat ekonomicky i ekologicky? Jak kvalitně pracovat a nepřestat žít? Klíčem k úspěchu a k udržitelnému rozvoji podnikání je podle nás právě rovnováha mezi alternativami, které máme k dispozici. Proto letošní ročník přichází s tématem „Going Digital: Where´s the right balance?“. Společně s řečníky budeme tuto vzácnou rovnováhu hledat.

Naznačíš z programu něco víc?

Jsme v plných přípravách, ale mohu prozradit, že se opět podíváme pod pokličku velkým hráčům, představíme opravdu fantastické technologie a uslyšíme jedinečné řečníky. Účast potvrdil například viceprezident pro IT a systémy v IAC Group, Tolga Özkundakci, na pódiu se představí i nový spin-off BMW, který v loňském roce rozvířil logistický rybník, dynamičtí idealworks. Mám radost, že za dvacet let svého fungování získala konference dobrou pověst, díky které se nám daří zajistit pro posluchače skvělý obsah a představit zajímavé partnery. V posledních letech na TAL přijíždí stále větší podíl zahraničních hostů, ať už v roli přednášejících, partnerů, nebo posluchačů. I to, podle mého názoru, akci a networking velmi obohacuje.


 
330x330 Roman Zak

Klíčem k úspěchu a k udržitelnému rozvoji podnikání je podle nás právě rovnováha mezi alternativami, které máme k dispozici. Proto letošní ročník přichází s tématem „Going Digital: Where´s the right balance?“.

Situace je stále poměrně nestabilní, jaký je plán pro případ, že osobní setkání nebude možné?

Jsme optimisté, ale jak říkáš, je potřeba promyslet i tuto variantu. Odborný program vnímáme jen jako jednu z částí celé akce. Seznamování se zajímavými lidmi, předávání kontaktů a zkušeností, navazování obchodních partnerství i přátelských vztahů, rozvíjení obchodních příležitostí – to jsou důvody, proč na konference jezdíme my i většina účastníků. Zároveň je to pro online nebo hybridní akce zatím nesplnitelný úkol. Lidé se potkávat chtějí a já věřím, že budou chtít. A rád si na to počkám. Pokud bychom se tedy nemohli bezpečně setkat v září, raději počkáme, jak se říká, na lepší časy.

Který ročník tobě osobně utkvěl v paměti nejvíce a proč?

Z několika důvodů je to právě ten loňský – odehrál se těsně před pandemií (o pár týdnů později už bylo takové setkání naprosto nemožné), byl to jubilejní 20. ročník a měli jsme možnost představit opravdu jedinečnou sestavu speakerů. Rád vzpomínám také na ročníky, kdy jsme účastníky konference vzali za kulturou – třeba do Dejvického divadla. Dnes už bychom se tam nevešli, a tak doplňujeme program o vystoupení zajímavého interpreta přímo na místě. V minulosti nám například zazpívala Lenny, Tonya Graves nebo vystoupila Terezie Kovalová. Poměrně formální atmosféru celé akce navíc profesionálně „rozbíjí“ jedinečný Tomáš Měcháček, který akcí tradičně provází, a už se na něj těšíme i letos.

Na co se na TAL 2021 těšíš nejvíce ty osobně?

Kromě odborného programu, který jsem zmínil, se upřímně nejvíc těším na známé i nové tváře. A po dlouhé době na osobní setkání se zákazníky i obchodními partnery

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading