Osm nejzajímavějších výroků z konference TAL 2020

Zdeňka Linková Aimtec
20. 4. 2020 | 2 minuty čtení

The Digital Road: Who is the driver? Tak zněl motiv 20. ročníku konference Trendy automobilové logistiky (TAL 2020), který se konal koncem února v Plzni. V odpovědi na otázku, kdo nebo co je hybatelem digitalizace, se řečníci jednoznačně shodli: lidé.

Na konferenci zaznělo mnoho inspirativních i překvapivých výroků na téma digitální transformace a logistiky vůbec. Připomeňte si s námi některé, které nás zvláště zaujaly, podívejte se na vybrané záznamy přednášek nebo sledujte náš AIMagazine. Postupně tam přineseme i rychlou rekapitulaci pro ty z vás, kdo pořád raději čtou, než se dívají.

„To, co dnes zažíváme, není digitální revoluce, ve skutečnosti zažíváme nejnižší růst produktivity za posledních 120 let,“ překvapil Filip Dřímalka ve své přednášce o tom, jak nastartovat inovace ve společnosti. Ale povzbudivě dodal: „Stačí být s  inovátory, a brzy se z vás stanou inovátoři taky.“

„Naší vizí NEJSOU továrny bez světel.“ …a tedy ani bez lidí. Nejen Marco Prüglmeier z BMW Group (na úvodní fotce) posluchače ujistil, že automatizace tu má být s lidmi a pro lidi. Jaká je tedy vize logistiky BMW Group ?

„Člověk NEBO robot? Ne, člověk A robot.“ Nepřemýšlejme o tom, zda robot nahradí člověka, ale o tom, jak může robot práci člověka podpořit, vyzval ve své přednášce Faouzi Grebici ze společnosti OMRON.


TAL_banner


„Roboti tady nejsou proto, aby nás nahradili, ale aby nám pomáhali,“ potvrdil i Paul Norford ze Zebra Technologies.

„V logistice děláme de facto všichni to samé: snažíme se uskladnit na minimální ploše maximum všeho.“ Jaké řešení našli ve Fehrer Bohemia, pak prozradili Halka Kračmerová a David Štětina. Chcete si jejich přednášku v klidu znovu poslechnout?

„Změna není o tom, že změníme Excel v nějaký systém.“ Co všechno se v Autoneum CZ změnilo díky pokročilému plánování výroby, prozradil tamní Logistics Manager Jan Stejskal. Podrobnosti najdete v tomto videu.

A nezapomeňte: „Logistika je jednoduchý obor,“ alespoň podle legendy české logistiky, Jiřího Cee, odcházejícího vedoucího logistiky značky ŠKODA AUTO a garanta Zelené logistiky koncernu VW .


Pokud nechcete na konferenci TAL 2020 chybět příští rok a být u toho, když ti nejlepší z oboru mluví o trendech, digitalizaci, automatizaci a logistice, sledujte web konference, ať nepropásnete další ročník!

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading