Konference TAL 2020: To nejlepší z evropského automotive

Zdeňka Linková Aimtec
18. 11. 2019 | 3 minuty čtení

„Všechny ročníky TAL mají jedno společné. Chceme, aby si účastníci odnesli nejen co nejlepší zážitek, ale i myšlenky, které jim pomohou ještě lépe formulovat jejich vizi a strategii v řízení výroby a logistiky,“ říká Roman Žák, předseda představenstva společnosti Aimtec, k historii konference Trendy automobilové logistiky (TAL), která v roce 2020 oslaví dvacet let existence. Z původní součásti doprovodného programu Autosalonu v Brně se stala samostatná konference s mezinárodními řečníky i obecenstvem a připravovaný ročník opět slibuje zajímavý program.

Romane, jak vzpomínáte na první ročníky TALu?

Je úsměvné vzpomínat na organizaci i na témata, která jsme probírali. Pozvánky jsme rozesílali faxem, mluvilo se o EDI nebo o unikátní identifikaci manipulačních jednotek čárovým kódem jako o novinkách. Tedy o tématech, která jsou dnes samozřejmá.

A co připravovaný ročník, na co se můžeme tešit?

Osobně mám největší radost z toho, že přijede Marco Prüglmeier z BMW Group, kde má na starosti inovace a implementaci Průmyslu 4.0 do praxe. Shodou okolností s týmem vyhrál prestižní Německou logistickou cenu, což jen potvrzuje, že jeho přednáška je momentálně to nejlepší, co je k dispozici. Marco je navíc i přes svou pozici a úspěchy v ní nesmírně pohodový a sdílný člověk.

Jaká další témata zazní v únoru v Plzni?

Určitě se podíváme na automatizaci a cloudové systémy tak, aby nezůstaly jen izolovanými ostrůvky, a aby naopak „správně zapadly“ do celkového konceptu digitalizace. Nebo se také budeme věnovat roli vizualizace pro úspěch projektu. Bude to uvedeno na příkladech z praxe, v kontrastu k BMW třeba i na menších projektech, které přesto mají výrazný dopad na procesy a chod celých firem.

Proč je vlastně TAL v Plzni? Nepřemýšlíte o jiném místě?

TAL se během své existence stěhoval několikrát. Začínali jsme v Brně a na Slovensku a přes Prahu jsme se dostali do Plzně, kde sídlíme, a kde navíc můžeme využít blízkosti i pro německé návštěvníky. V Praze jsme se snažili vždy o nějaké netradiční místo, například DOX nebo starou čističku odpadních vod v Bubenči. V Plzni nám podobný šmrncovní prostor stále chybí, ale věřím, že opravdu „nabušený“ obsah i večerní doprovodný program již tradičně opět předstihne úroveň předchozích ročníků. Velký prostor je věnován také možnosti networkingu. Všechny tímto srdečně zvu a těším se na viděnou.

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading