Digitalizační platforma provozovaná v cloudu se s DCIx7 stává realitou

Petra Troblová Aimtec
15. 6. 2022 | 5 minut čtení

Na pravidelném setkání uživatelů DCIx od Aimtecu, které se konalo na začátku května v Plzni, se mohli posluchači dozvědět, jaké jsou vize v oblasti logistiky a jaké novinky má pro ně uvedený systém. Zástupci ze společností Koito Czech a Continental Automotive prezentovali na příkladech z praxe, jak si poradili s automatizací. Součástí programu byly i dopolední workshopy zaměřené na pokročilé řízení zásob s WMS, na nové procesy v MES a na roli DCIx v digitální továrně. Nemohli jste se zúčastnit, nebo si chcete některé důležité věci připomenout? Podívejte se na přednášky z hlavní odpolední části.

S DCIx do oblak

Digitalizační platforma dokáže propojovat informační systémy, připojit stroj nebo robot. Objednávka z ERP se tak dostane až ke stroji a data zpět do systému. Pomocí platformy lze realizovat změny a nastavovat procesy bez dodavatele. Jaká je budoucnost cloudových řešení a logistiky bez skenerů a dalších zařízení, která člověka zdržují? O tom hovořil Rostislav Schwob, Supply Chain Solutions Director ve společnosti Aimtec. V cloudu běží i nová verze systému DCIx7Co přináší DCIx7 kromě bezpečnosti a vysoké dostupnosti, přiblížil Jan Kocián, Software Development Director v Aimtecu.

 

Automatizace logistiky

Neustále přibývá projektů na kompletní automatizaci a digitalizaci logistiky. Většina z nich není jednoduchá a rozšiřuje systém DCIx o další funkčnosti a připojování nových zařízení a technologií. Jaké jsou hlavní fáze těchto projektů, kolik zaberou času a proč je nutný logistický sběr dat v úvodním kroku? Jak důležitá je flexibilita a konfigurovatelnost a k čemu je dobrý rozpad na jednotlivé transakce? Daniel Choc, Senior Business Consultant z Aimtecu, prozradil i to, proč v rámci automatizačního projektu spolupracovat se spolkem SKLAD .

 

Reporting

Získávání a vyhodnocování dat se již stává běžnou součástí logistiky. Reporting se využívá také pro taktická a strategická rozhodnutí. Kdy je vhodnější použít Built-in Report a kdy Realtime Report? Proč mít datový sklad, a ne produkční databázi? Jiří Tuma, Software Development Manager, a Daniel Vopelka, Sales Manager z Aimtecu, odpověděli, jak takový datový sklad vlastně vypadá a jak funguje společně s nástrojem Power BI. Přiblížili, jak lze prezentovat aktuální a historická data ve 3D pomocí digitálního dvojčete a jak ověřovat procesy.

 

Case Study: Koito Czech

Výroba 1,8 milionu předních světlometů do osobních aut ročně s 1 350 zaměstnanci. S tímto úkolem pomáhá společnosti Koito Czech od roku 2019 řešení DCIxMES. Pod vedením Jana Šavrdy, Group Leader v Koito Czech, byl systém implementován na lisy, povrchové úpravy, předmontáže a hlavní montážní linky. V současné době jsou v provozu 103 pracovní stanice vybavené HMI dotykovými panely a DCIx přijímá signál z 80 strojů. Jaká byla na začátku projektu očekávání a jaké jsou jeho přínosy? Jaké reporty v Koitu využívají, co zobrazují a k čemu jim to ve výrobě a logistice vlastně pomohlo?

 

Case Study: Continental Automotive

Brandýský závod společnosti Continental Automotive se rozkládá na produkční ploše 28 900 m2. Závod s 2 800 zaměstnanci vyprodukuje 26,1 milionu výrobků za rok. Jen v systému DCIx, který spravuje sklady, je vedeno 550 tisíc skladových jednotek. DCIx zároveň řídí technologie, jako jsou VNA zakladače, AGV, Omrony, dopravníkové systémy, Kardexy a nově i unikátní skladovací systém AutoStore. Jak vypadá praktická ukázka s datovým skladem? Co nabízí digitální dvojče? O tom hovořili Miloš Havlíček, Process and Tools Manager, a Josef Murgaš, Warehouse Project Manager ze společnosti Continental Automotive.

 

Integrace dodavatelského řetězce

Dnešní svět dodavatelských řetězců je plný vizí, jakými jsou visibilita nebo digitalizace. Jaká je ale skutečná realita? Jak posílat objednávky a odvolávky, dostávat ASN a vyměňovat si další dokumenty automaticky? Jedním z příkladů komplexního pilotního projektu, který prezentovali Jan Stočes, Director Cloud & Integration Solutions, a Marek Šabatka, Business Development Manager Cloud z Aimtecu, je SEAT Control Tower. Díky němu SEAT ví, co mají jeho dodavatelé na skladě. Má přehled o své výrobě a o skladech a současně je propojen s informacemi od prodejců. Jednoduše zjistí i to, jaká barva je momentálně trendy.

 

Novinky Zebra Technologies

Dodací doby se u některých zařízení prodlužují a zabezpečit změnu dodavatelského řetězce není snadné. I přesto se společnost Zebra snaží být proaktivní a přicházet s novinkami. Jednou z nich je Android počítač, který lze nosit nejen na zápěstí. Co se skrývá pod označením TC53 nebo TC58 a jaké jsou další nové technologie? Petr Stejskal, Chief Technology Officer z Aimtecu, a Marek Písečný, Channel Manager Czech and Slovakia ze společnosti Zebra Technologies CZ, představili také Zebra VisibilityIQ Foresight. Poslechněte si, k čemu slouží tato cloudová služba.

 

 

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Dostávejte souhrn novinek
ze světa logistiky, výroby a IT do mailu.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Mohlo by Vás také zajímat

loading