Inteligentní kabinety Zebra: Bezpečné místo pro vaše mobilní zařízení

Zdeněk Eliáš Aimtec
24. 8. 2021 | 4 minuty čtení

Mobilní terminály, tiskárny či průmyslové tablety se za poslední roky staly nedílnou součástí moderních skladů a výrobních linek. Jeden podnik může mít ve svém inventáři i stovky kusů zmíněných technologií. Jak se o chytrá zařízení starat a kam je ukládat? Inteligentní kabinety od společnosti Zebra Technologies vytvoří centrální hub pro vaše skladové vybavení, ve kterém bude možné uložená zařízení zabezpečit a monitorovat podobně jako skladové položky.

Zebra, technologie a skříň

Zebra Technologies je lídrem v oblasti mobilní průmyslové výpočetní techniky, čteček čárových kódů, ale i řešení vnitřních lokalizačních systémů. Inovace a technologie, kterými se společnost řadu let zabývá, najdeme ve všech průmyslových odvětvích, v oblasti zdravotní péče, ve veřejném sektoru nebo e-commerce. Zebra Inteligentní kabinety reagují na rostoucí potřebu řídit a optimalizovat způsob zacházení, zabezpečení a ukládání technologií. Mobilní terminály už nebudou volně ležet ve skladu, ale budou mít své místo v „chytré skříni“, která ukrývá řadu benefitů.

intelligent-cabinets-photography-website-cabinets-16x9

Dokonalý přehled a naprosté bezpečí

Vedoucí logistiky nebo CIO nejvíce ocení přehled a zabezpečení. Zebra AMS (Access Management System) nabízí obraz v reálném čase včetně přehledu o tom, zda se zařízení v kabinetu nacházejí, zda jsou nabitá nebo kým jsou právě používána. Budete schopni sledovat, který operátor s konkrétním vybavením pracoval naposledy a zda ho na konci směny uložil zpět do kabinetu. To umožňuje budování efektivnějších pracovních návyků vašich zaměstnanců. Všechna zařízení lze v kabinetu uzamknout, řídit přístup k nim a také eliminovat riziko jejich poškození. Navíc díky přehledu nejpoužívanějších přístrojů vám kabinety pomohou s rozhodnutím, jak dále rozšiřovat inventář technického vybavení vašeho podniku.Vždy nabito, vždy připraveno

Pro operátory znamená využití kabinetů jistotu, že uložená zařízení budou vždy připravena k použití. Nabíjecí adaptéry od Zebra Technologies je možné připojit přímo do kabinetu, ze kterého se tak stává jedna velká dokovací stanice. Základní konfigurace kabinetu se dá také rozšířit o UV­C dezinfekční modul, který pomocí UV záření zničí na povrchu uloženého vybavení viry a bakterie.


Klíčové vlastnosti

  • Zabezpečení uložených zařízení
  • Centrální dokovací stanice
  • Přehled o stavu zařízení v reálném čase
  • Zebra Access Management System
  • Integrace s dalšími systémy

Kdy se pořízení inteligentního kabinetu vyplatí?

Prvním předpokladem je centrální přístup k uchovávání zařízení. Pokud chcete naplno využít potenciál inteligentních kabinetů, je potřeba do nich ukládat kompatibilní vybavení s operačním systémem Android. Starším přístrojům s operačním systémem Windows mohou kabinety posloužit jen jako místo pro uložení a nabíjení. Je třeba myslet také na vyčlenění pro- storu pro umístění kabinetu. „Společnost Zebra Technologies navrhla inteligentní kabinety v několika velikostech. Do nejmenšího se vejde pět zařízení, naopak ten největší je schopen pojmout až sto různých přístrojů. Ve větších podnicích však ani tato kapacita nemusí stačit. I na to výrobce myslel. Kabinety je možné kombinovat a integrovat mezi sebou navzájem,“ komentuje Antonín Steinberger, Presale Technical Consultant ze společnosti Aimtec. Podle něj má pořízení inteligentního kabinetu největší význam pro firmy, které vlastní minimálně třicet až padesát Zebra mobilních zařízení.

intelligent-cabinets-photography-website-group-16x9 V2

Integrace s dalšími systémy

Kabinety využívají cloudovou platformu Zebra AMS, která je na mobilních zařízeních Zebra dostupná v podobě předinstalované aplikace. Díky této platformě je možné kabinety propojit s Windows Active Directory a pak už zbývá jen krůček k integraci do celého ERP, WMS nebo MES systému.

Investice s rychlou dobou návratnosti

Pořizovací cena inteligentního kabinetu se odvíjí zejména od jeho kapacity. Tato investice se však velmi rychle vrátí díky eliminaci ztraceného času při hledání zařízení a růstem míry jeho využití. Obecně platí, že čím dříve si uživatelé mobilních terminálů, čteček nebo tabletů osvojí nové pracovní návyky, ke kterým kabinety přímo vybízejí, tím dříve se investice navrátí.

 


Antonín Steinberger

Zaujaly vás Zebra inteligentní kabinety? Zvažujete jejich pořízení i do vašeho podniku?

Antonín Steinberger ze společnosti Aimtec vám rád zodpoví všechny dotazy.

Antonín Steinberger
Presale Technical Consultant, Aimtec
antonin.steinberger@aimtecglobal.com
+420 725 504 197


 

 

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading