Konference Trends in Automotive Logistics 2024: V rychlém pruhu digitalizační dálnice

Marie Mundilová Aimtec
11. 4. 2024 | 4 minuty čtení

Digitální transformace je jako cesta, na kterou se musí podniky vydat, pokud se chtějí umět přizpůsobovat měnícím se podmínkám a získat konkurenční výhodu. Co vše potřebují „řidiči”, CEO, logistici a IT experti k tomu, aby se dostali do rychlého pruhu digitalizační dálnice? Jaké schopnosti, platformy a technologie musí mít, aby se svými týmy s jistotou směřovali ke svým cílům? O tématech příštího ročníku konference TAL, který se uskuteční už 18. června v Plzni, jsme mluvili s Romanem Žákem, zakladatelem pořádající společnosti Aimtec.

„Driving the Digital Fast Lane“ je letošním motivem konference TAL. Proč právě takové téma?

Ona je totiž ta digitalizace tak trochu „jízda“. A jak jsme se na předchozích konferencích shodli, tahounem digitální transformace jsou lidé a to, co dokážou. Digitální proměna společností je výsledkem práce týmů, které naplňují dlouhodobou vizi a představu o jejich budoucím fungování. „Digitální řidiči“ se stejně jako ti skuteční v autech na reálné cestě musí opřít o své zkušenosti a znalosti, mají ale k dispozici pokročilé technologie, a ty musí umět využít. A pak taky musí zvládnout celou cestu zorganizovat, všem doručit instrukce, kde je ráno sraz, kam se jede a kdo má připravit svačinu. Naším cílem je všechny, kdo se na té digitalizační dálnici ocitli, podpořit inspirací od těch nejlepších a vytvořit pro ně prostor k vzájemnému předání zkušeností. A jak vždycky připomínáme hlavně našim řečníkům, nejen best practices, ale i lessons learned. Věříme, že právě díky společnému sdílení je možné dostat se do pomyslného rychlého pruhu. Nejde přitom ani tak o rychlost, jde především o účelnost a jasný směr cesty.

Romane, před námi je už 23. ročník konference. Kam se za ty roky posunula a má po tolika letech ještě co nabídnout?

Trends in Automotive Logistics, jak má konference v názvu, je o trendech v digitalizaci logistiky, a ty se neustále posouvají a rozvíjejí. Každý ročník se snažíme otevírat nová témata nebo přinášet nové pohledy na ně. A bude tomu tak i letos – přednášky přinesou podněty v podobě vize digitální transformace, práce s velkým množstvím dat, simulacemi nebo AI, nahlédneme i pod pokličku logistice baterií.

„Za tu spoustu let, kdy konferenci pořádáme, se samozřejmě formát a velikost akce proměnila, letos čekáme víc než 350 účastníků, velkou část z nich ze zahraničí. Nicméně otevřená atmosféra, kvůli které na TAL hosté přijíždějí, ta zůstává, a za to jsem rád.“

Roman Žák, Chairman of the Supervisory Board, Aimtec

Můžeš už prozradit konkrétní jména řečníků?

Jistě, přípravy programu jsou v plném proudu – už teď ale víme, že účast potvrdil například Prof. Dr. Nils Finger, který je profesorem Supply Chain Managementu na kolínské CBS International Business School. Promluví o největších výzvách a doporučeních pro digitalizaci dodavatelského řetězce. Michael Colberg, COO REHAU Automotive, poodkryje strategii digitální transformace společnosti. Podobnému tématu se bude věnovat Martin Vilím, který ve společnosti AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH vede proces digitální transformace české pobočky. Pozvání přijal i Tomáš Sauer, Competence Field Leader, z firmy FORVIA HELLA, nebo Michal Fichtner z Continental Automotive. Rozhodně je, na co se těšit.

Každoročně chystáte pro účastníky i překvapení v podobě přednášky z úplně jiného světa. Vloni to byl výjimečný fotograf Petr Jan Juračka, který vzal hosty konference do zákulisí vzniku jeho nejzajímavějších fotografií.  Kdo obohatí program tentokrát?

Jako vášnivý cyklista mám radost, že pozvání přijal mistr světa v cyklokrosu a vítěz etapy Tour de France Zdeněk Štybar, který nedávno ukončil svou profesionální kariéru. Zdeněk ví své o tom, co všechno je potřeba k jízdě mezi nejlepšími.

TAL2024 CZ banner registrace

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Dostávejte souhrn novinek
ze světa logistiky, výroby a IT do mailu.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Mohlo by Vás také zajímat

loading