Narušené dodavatelské řetězce a budoucnost automobilového průmyslu s Robertem Cameronem

Sabina Eretová Aimtec
8. 8. 2023 | 2 minuty čtení

Globální automobilový průmysl se potýká s bezprecedentním narušením dodavatelských řetězců, a to vytváří složité a nejisté prostředí. Vedoucí představitelé průmyslu a odborníci si kladou palčivé otázky, jak dlouho bude trvat, než se obnoví stabilita, a zda se jí vůbec někdy podaří plně dosáhnout. Existuje více přístupů k řešení situace? Lze na automobilový průmysl aplikovat zkušenosti z jiných průmyslových odvětví? 

Podívejte se s námi na videorozhovor s odborníkem z oboru Robertem Cameronem,  Head of Production, Logistics and Aftermarket Department Německého svazu automobilového průmyslu (VDA), který s Janem Stočesem (Aimtec) diskutuje o naléhavých výzvách, jimž čelí automobilový průmysl v podmínkách oslabených dodavatelských řetězců. 

Cesta k oživení je nejistá, stále převažují úzká místa v oblasti polovodičů a dopravních kapacit. Politické podmínky, sankce a energetická krize dělají situaci ještě složitější. Naléhavým problémem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Společnosti se musí přizpůsobit tomu, aby zvládly práci s menším počtem specializovaných pracovníků. Stárnutí populace také zvyšuje deficit zkušených pracovníků, a tak se ze získávání talentů stal tvrdý konkurenční boj. Jak by nám z dlouhodobého hlediska mohla pomoci umělá inteligence? 

Aby odvětví uspělo, musí se pozornost přesunout od vztahů s OEM a Tier 1 k integraci celého dodavatelského a procesního řetězce. Nedostatek vhodných ERP systémů však představuje pro menší společnosti výzvu, která se odráží v komplexních projektech a v potřebě značných investic. Existuje pro společnosti jiný způsob, jak získat konkurenceschopnost, nebo dokonce udržitelnost? 

 Podívejte se na rozhovor s Robertem Cameronem (v němčině s anglickými titulky).

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading