Klaus Straub odhalil na konferenci TAL 2023 klíčové faktory digitální transformace

Sabina Eretová Aimtec
16. 10. 2023 | 2 minuty čtení

Klaus Straub, spoluředitel společnosti xelerate.tech a bývalý CIO a SVP v BMW Group, se podělil o své postřehy na konferenci TAL 2023 pořádané společností Aimtec. Přednesl poutavou přednášku s názvem „Digitální transformace v měnícím se světě“ a o svých zkušenostech hovořil také s Terezou Čechovou, komunikační specialistkou ve společnosti Aimtec, ve videorozhovoru, o který bychom se s vámi rádi podělili.

Budování odolné IT architektury: klíč k integraci technologií

Klaus Straub, odborník s bohatou praxí ve špičkových společnostech, jako jsou Daimler Benz AG, Siemens VDO Automotive AG a Audi AG, hovořil o výzvách, kterým čelili CIO v minulosti i v současnosti. Zabýval se také tím, jak mohou CIO prostřednictvím své role a procesu digitalizace přispět k větší odolnosti firmy.

CIO hrají klíčovou roli při zvyšování odolnosti společnosti prostřednictvím digitalizace. Aby toho dosáhli, musejí se zaměřit na několik konkrétních strategií. Naprosto nezbytná je odolná IT architektura, která zahrnuje standardní rozhraní API a případnou integraci více technologií pro danou oblast. Tato flexibilita pak umožňuje v případě potřeby hladký přechod z jedné technologie na druhou.

  • Má každý CIO a IT manažer přimět management své organizace, aby upřednostnil rychlost, flexibilitu a odolnost? 
  • Měla by být umělá inteligence jádrem firemní strategie?
  • A jakou roli hraje digitalizace při využívání nástrojů AI?

Nenechte si ujít tento videorozhovor (v angličtině s anglickými titulky).

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading