Odolnost, předvídání budoucnosti a sledování rizik je klíčem k současné logistice, říká David Strnad

Petra Troblová Aimtec
6. 9. 2023 | 2 minuty čtení

Výrobce aut Škoda Auto je velký hráč v oblasti logistiky. Každý den přijíždí do jeho závodů 3 500 nákladních aut. Vše uřídit z pohledu skladů a celého systému a zajistit výrobu a zaměstnání pro 30 000 lidí je nelehký úkol. Daří se automobilce převádět současné trendy v logistice, jakými jsou digitalizace a automatizace, do reality? Jak čelit současným výzvám a jak vypadá takový úspěšný projekt? O své názory se podělil David Strnad, vedoucí logistiky značky Škoda Auto, v rozhovoru s Rostislavem Schwobem ze společnosti Aimtec.

Mít jen vizi nestačí

Podle slov Davida Strnada je důležité o věcech jen nemluvit, ale brát slova, jako jsou digitalizace, automatizace nebo využití umělé inteligence, vážně, přenést myšlenky a vize do reality a dosáhnout konečného výsledku. Svou roli hraje motivace interních pracovníků a výdrž. Základem je vlastní soběstačný tým, ve kterém již nejsou jen logistici, ale také lidé s dalším vzděláním, například strojaři. Dříve byla logistika více zaměřena na procesy, dnes je trendem orientace na automatizaci, a to vyžaduje práci specialistů i z technických oborů. Od dodavatelů v oblasti IT očekává David Strnad otevřený informační systém a schopnost přijít s něčím novým, co ostatní nemají.

TAL2024 CZ banner registrace

Odolnost, připravenost na změny, spolupráce s dodavateli

Úspěšný projekt je ten, který nepotřebuje inovaci za rok nebo dva, ale funguje bez větších zásahů deset až patnáct let. K tomu je nutná i odolnost – Škoda Auto například v posledních měsících navýšila skladové zásoby a nyní hledá správnou cestu a vyváženost mezi štíhlostí a zmíněnou odolností.

Nezbytnou nutností v současném turbulentním světě je umět předvídat budoucnost, sledovat rizika a pokud možno se na změny předem alespoň částečně připravit. Digitální propojení s dodavateli dílů a utvoření užšího partnerství vede k win-win řešení a společnému překonávání problémů.

Poslechněte si videorozhovor s Davidem Strnadem a dozvíte se více.
 

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Dostávejte souhrn novinek
ze světa logistiky, výroby a IT do mailu.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Mohlo by Vás také zajímat

loading