Proč byste měli věnovat energii integraci dodavatelského řetězce a B2B komunikaci

Zdeňka Linková Aimtec
4. 5. 2020 | 3 minuty čtení

Nejjednodušší odpověď je ta, že vám propojení systémů i více dat od dodavatelů pomůže ušetřit náklady, čas i nervy. Co to konkrétně obnáší, jsme pro vás shrnuli do tematických celků o elektronické výměně dat, integraci dodavatelů a SAP ERP. 

IT a logistika spolu nemusí bojovat

Někteří říkají, že logistika je jednoduchý obor, ale přiznejme si to, v dnešním světě je na ni obrovský tlak. Aby správně fungovala, potřebuje kromě prostoru a lidí také data a samozřejmě software. Tím se zase vytváří tlak na IT oddělení, které má svých starostí dost i bez interních a externích požadavků na pokrytí logistických procesů. Dobrá zpráva je, že logistika a IT se na sebe nemusí dívat zpoza monitorů nevraživě a bojovat nemusíte ani vy s podnikovými systémy. Stačí mít dotaženou jejich integraci!

Že se to lehce řekne, ale hůř realizuje, je jasné. Jak na to, si můžete přečíst a poslechnout níže. Hlavní tři oblasti, které vidíme jako klíčové pro hladší součinnost, jsou elektronická výměna dat (EDI), integrace dodavatelského řetězce a pro SAP komunitu jsme oddělili integraci SAP ERP na ostatní systémy.

Elektronická výměna dat (B2B komunikace, EDI)

EDI proniká nejen do stále většího počtu oborů, ale také do nižších stupňů dodavatelského řetězce. Je také systémem, kterému se podařilo mezi prvními prolomit mýtus cloudových služeb, firmy ho on-premise mají už jen výjimečně. Podívejte se na něj podrobněji.

Integrace systémů a dodavatelského řetězce

Integrace dodavatelů dokáže pomoct v celé firmě, a ne vždy je k tomu třeba pořizovat software. Díky WebEDI můžete mít strukturovaná data automaticky ve svých systémech i od menších dodavatelů. Důležitou roli ale hraje správné nastavení konverzí mezi jednotlivými systémy.

SAP ERP a integrace na něj

SAP ERP je jedním z nejkomplexnějších systémů, zároveň se ale neustále vylepšuje a modernizuje. Jak ho integrovat na ostatní služby, a hlavně možnosti EDI komunikace v SAPu i mimo něj, jsme pro vás také pokryli.

 

Chcete vědět víc? Potřebujete probrat situaci ve vaší firmě na konkrétních procesech? Obraťte se na odborníky z Aimtec, kteří s vámi vše potřebné rádi proberou.

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Dostávejte souhrn novinek
ze světa logistiky, výroby a IT do mailu.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Mohlo by Vás také zajímat

loading