Integrujte SAP ERP s EDI

Marek Šabatka Aimtec
24. 4. 2019 | 3 minuty čtení

Je těžké hodnotit, který systém je ve firmě nejdůležitější. Pro jednoho to může být systém pro řízení výroby, pro jiného plánování, pro někoho účetnictví. V uvedeném výčtu ale rozhodně nesmí chybět ERP systém a EDI. V prvním z nich se sbíhají veškerá data z ostatních programů, odvolávky a objednávky přijaté přes EDI zase slouží jako impuls pro výrobu, probíhá zde výměna ASN i odeslání faktur. Nešlo by to ale nějak zjednodušit? Nemůže nám to všechno nastavit jeden člověk, kterému jednou vysvětlíme, co potřebujeme, a pak už to běží automaticky samo? A co když máme SAP?

ERP systém SAP je znám pro svou komplexnost. Pro nastavení je třeba detailní znalost prostředí a jeho funkcionalit. Je proto logické, že společnosti mají své odborníky a proškolené specialisty, kteří se starají o správu ERP a o nastavování procesů. Pokud je ale třeba do SAP integrovat další velmi komplikovaný mechanismus, jakým je EDI, nejde ve většině případů obojí zvládnout interně. Je proto vhodné najmout si na tuto činnost externisty. Pak ale musíte své procesy vysvětlovat dvěma různým dodavatelům… Nebo ne?  

1 + 1 = 1

Ať už jste ve fázi, kdy potřebujete zavést SAP ERP a zároveň do něj integrovat EDI komunikaci, nebo naopak SAP už máte a nyní jej potřebujete o EDI rozšířit, obraťte se na dodavatele, který poskytuje obě řešení. Díky tomu můžete ušetřit mnoho úsilí i investičních nákladů. Průběh implementace bude hladší a časově méně náročnější, protože nemusíte koordinovat dva dodavatele a vysvětlovat jim své procesy. Zajištěna bude také kompatibilita obou systémů a samozřejmostí by mělo být i mapování a úprava na míru právě vám. Jeden SAP + jedno EDI se tak opravdu může rovnat jednomu dodavateli. 

Rychlejší reakce a transparentnější dodavatelský řetězec

Díky integraci SAP s EDI získáte jeden obrovský benefit – data od svých zákazníků a dodavatelů jsou do systémů zanesena automaticky a v reálném čase. Nemusíte tedy už nic přepisovat nebo dohledávat v tabulkách. Veškeré informace o dodávkách, změnách v požadavcích od zákazníků a objednávkách jsou k dispozici na jednom místě. Vaši kolegové od nákupu přes výrobu po expedici tak mají možnost reagovat rychleji a pružněji. Navíc, EDI jako univerzální jazyk vám umožní ucházet se o nové zakázky. 

Jak na SAP + EDI s Aimtecem

V Aimtecu máme kombinaci specialistů na integrace (EDI) a SAP pod jednou střechou. EDI komunikaci zajistíme formou on-premise nebo jako službu, a následně zajistíme plnou integraci do SAP (HCI, PI, HTTPS, HTTP via VPN). Nastavíme modul SD pro zpracování odvolávek, generování ASN, tisk přepravních dokumentů a další náležitosti. Naší specialitou je automotive, kterému se věnujeme už přes dvacet let, a máme zkušenosti se všemi OEM dodavatelskými koncepty. Naše Mapping Factory zajistí hladký přenos dat s dodavateli i zákazníky. Kolegové ze SAP zase nastaví procesy napříč celým SAP ERP tak, aby se všechna data a informace zobrazovaly tam, kde je potřebujete. Už žádné manuální přepisování.


Chcete se svými zákazníky a dodavateli komunikovat jednoduše, rychle a spolehlivě? >> Kontaktujte nezávazně našeho experta na EDI řešení.


Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading