Aimtec nepřetržitě podporuje své zákazníky

Marek Šabatka Aimtec
3. 12. 2015 | 3 minuty čtení

Provoz IT oddělení představuje nemalé finanční náklady. Společnost Aimtec proto zavedla pro své zákazníky novou službu, která umožní větší orientaci interního IT na strategické záměry a přenechá operativu na dodavateli. Koncoví uživatelé se tak mohou se svými požadavky nepřetržitě telefonicky obracet na tým vyškolených specialistů, aniž by poznali, že volají mimo firmu.

Nová služba rozšiřuje standardní přijímání požadavků na systémy implementované společností AIMTEC a všechny jí dodávané aplikace (DCIx, EDI, SAP ERP, APS Asprova) o řešení typických požadavků na interní IT. Podpora zahrnuje řešení incidentů spojených se správou e-mailů, souborů, telefonů, komunikačního nástroje Lync, tiskáren nebo instalací různých aplikací. Jde také o složitější požadavky v rámci zákaznických systémů, jako jsou například Citrix nebo ERP. Požadavky, na které nemá externí linka kompetence, přesměrovává na další odpovědná oddělení zákazníka.

Přijetí požadavku probíhá telefonicky. Pro evidenci příchozích hovorů je určen systém pro správu požadavků, tzv. ticketů. Na telefonní lince, která funguje v režimu 24/7, není k dispozici pouze operátor, ale kvalifikovaný tým specialistů, který přijímá požadavky pro následné zpracování. Určení zaměstnanci mají k dispozici rozsáhlou znalostní základnu, která se prohlubuje s každým nově vyřešeným požadavkem. Podpora je poskytována v českém, anglickém a německém jazyce.

Výhody služby

  • Na straně zákazníka je uspořen čas. Interní IT oddělení neřeší operativu a může se věnovat strategickému rozvoji.
  • Zrychluje se přístup k řešení problému. Požadavky se vyřizují ihned. Více než 80 % požadavků je vyřešeno specialistou na externí lince.
  • Probíhá odborná technická podpora koncových uživatelů na straně zákazníka.
  • Zodpovědnost za interní linku má kvalitní tým specialistů.
  • Zákazník získá vysoce profesionální služby od předního dodavatele IT.
  • Detailní znalost dodávaných řešení poskytuje prostor k včasné identifikaci chyby, a to i cizích řešení.
  • Služba je natolik flexibilní, že dává prostor zákazníkovi podílet se na definici služby, tedy i ceny.
  • Produktem služby je nejen vyřešení incidentu, ale i statistika rozsahu poskytnuté služby, například počet incidentů a jejich komplexnost nebo údaje o využití podpůrného týmu.
  • Služba zajišťuje synergii s ostatními podporovanými produkty společnosti AIMTEC a splňuje soubor doporučení pro řízení projektů ITIL.

Kdo službu využívá

Službu externí linky pro koncové uživatele již aktivně využívá společnost Eissmann Automotive se sídlem v Německu a s pobočkami v Číně, USA, České republice nebo na Slovensku a čínský koncern YAPP s výrobními závody v USA a České republice.

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Dostávejte souhrn novinek
ze světa logistiky, výroby a IT do mailu.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Mohlo by Vás také zajímat

loading