Téma podzimního setkání: Nejnovější trendy v systému SAP

Eva Králová Aimtec
7. 3. 2024 | 4 minuty čtení

Na konci minulého roku se v Plzni již tradičně sešli uživatelé jednoho z nejrozšířenějších ERP řešení na světě, systému SAP, aby získali nové informace, sdíleli své zkušenosti nebo diskutovali nad aktuálními novinkami. V rámci dopoledního programu bylo možné zhlédnout několik úvodních přednášek, které byly následovány prezentacemi případových studií a představením nového videa ze společnosti LASSELSBERGER. Odpoledne měli účastníci možnost vybrat si z několika praktických workshopů. Co vše jsme na našem setkání nabídli?

Zahájení: Roman Žák a Jan Vápeník

Akci zahájil a po celou dobu jí provázel Jan Vápeník, Sales Manager ze společnosti Aimtec.

Úvodní slovo patřilo panu Romanu Žákovi, jednomu ze zakladatelů firmy Aimtec. V úvodu se zaměřil na dlouhodobou spolupráci mezi společnostmi Aimtec a SAP. Proč je těžké se dnes rozhodovat v oblasti digitalizace a co mají společného všechny firmy, které chtějí držet krok s dnešním dynamickým světem? Nejen o softwarových řešeních, ale také o tom, jak je důležité propojení se silným partnerem, se dozvíte v následujícím videu.

 

Filip Melichar: Budoucnost systému SAP

Jak zůstat konkurenceschopní na trhu? Jak SAP reaguje na změny v okolním prostředí? Filip Melichar, Business Consultant SAP Solutions ze společnosti Aimtec, představil systém SAP S/4HANA, který je postaven na zcela nové architektuře, je daleko jednodušší než předchozí řešení a má zcela nové uživatelské rozhraní. Na možnosti přechodu na nový systém a na další doporučení se podívejte v následujícím videu. 

 

Jiří Přibyslavský (SAP ČR): SAP S/4HANA (nejen) pro výrobní společnosti

Proč je pro společnosti výhodné přejít na cloudové řešení? A jaké možnosti nabízí společnost SAP? Nejběžnějším cloudovým řešením je varianta „public“, kterou využívají hlavně malé a střední firmy. O novém rozhraní FIORI, integraci s technologiemi Microsoft nebo o customizaci systému hovořil na akci Jiří Přibyslavský ze společnosti SAP ČR.

 

Vít Nohejl: Transformace do cloudu se SAP BTP

Na představení SAP S/4HANA z pohledu cloudu navázal další mluvčí ze společnosti SAP, Vít Nohejl, který představil platformu Business Technology Platform. Co je BTP a proč je jedním z prioritních projektů společnosti SAP? Podívejte se na zajímavou prezentaci.

 

Martin Bezděk: Aimtec SCIx

Jak reaguje ve svém vývoji na změny v systému SAP společnost Aimtec? Martin Bezděk, SAP Consultant, představil poprvé řešení Aimtec SCIx, které je kompatibilní se SAP S/4HANA ve všech jeho variantách (on-premise, cloud). O zcela nové architektuře a o zásadních benefitech pro uživatele mluvil náš kolega v následujícím příspěvku.

 

Antonín Steinberger (Aimtec) a Jan Flodrman (Zebra Technologies CZ): Novinky ve světě technologií

Aimtec a Zebra Technologies už spolu ušli velmi dlouhou cestu... Proč Aimtec, SAP a Zebra stojí vedle sebe? Jak spolupracují a co firmám jejich spojení přináší? Nejen o tom, ale také o updatu produktového portfolia firmy Zebra Technologies se dozvíte v následujícím videu.

Martin Vilím: AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH (case study)

Martin Vilím, IT manažer z firmy AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH, přijel představit cestu této společnosti k SAP S/4HANA a „ještě dále“. Firma sídlí v Písku, má 600 zaměstnanců a minulý rok oslavila dvacet let v České republice. Zaměřuje se na tlakové vstřikování hliníku a plastů a následné obrábění. Její výrobky míří zejména do motorů.

Jak si v AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH poradili s přechodem na SAP S/4HANA a s digitalizací? Podívejte se na následující video.

 

Martin Spiegler: ZELTWANGER (case study)

Sídlo v německém Tübingenu, 400 zaměstnanců, 250 uživatelů systému SAP a zavedený SAP S/4HANA, to je společnost ZELTWANGER, která působí nejen v Německu, ale i v České republice nebo Spojených státech. Martin Spiegler, Leiter SAP, Organisations- und Prozessentwicklung, nás „vrhl“ do všední reality firem, které realizují větší změny v tak komplexních systémech, jakým je i systém SAP. Na to, jak zajistit hladký průběh od začátku výroby až po fakturaci, se podívejte v následujícím videu.

 

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading