Migrace na SAP S/4HANA: Využijte potenciál EDI pro optimalizaci dodavatelského řetězce

Jan Stočes Aimtec
16. 5. 2024 | 3 minuty čtení

Systém SAP, který je dnes jedním z nejrozšířenějších ERP systémů na světě, se poprvé objevil již v 70. letech minulého století. Od té doby prošlo podnikatelské prostředí dramatickými změnami, které vedou k požadavkům na stále komplexnější a robustnější informační infrastrukturu podporující digitalizaci a automatizaci. V roce 2015 proto společnost SAP přišla s průlomovým řešením – systémem SAP S/4HANA. Představuje technologický skok k vyšší rychlosti a stabilitě a k modernímu uživatelskému rozhraní. Především je ale systém připraven podpořit probíhající transformaci businessu, integraci nových technologií, zapojení AI nebo práci s daty.  

Výzva migrace

S blížícím se rokem 2027, kdy končí podpora starších verzí systému SAP, stojí mnoho organizací před výzvou migrace na jeho novou verzi. Přechodné období je pro podniky ideální příležitostí k revizi a optimalizaci svých interních procesů. Je totiž důležité přemýšlet, zda je vhodnější provést konverzi stávajícího systému, nebo zda je efektivnější cestou jeho celková reimplementace. Technickou připravenost a kompatibilitu se SAP S/4HANA mohou pomoci zhodnotit takové nástroje jako například SAP Readiness Check. Doporučujeme ale zamyslet se i nad tím, jak stávající systém podporuje fyzické procesy v podniku a jeho dlouhodobé businessové potřeby.

Integrace EDI jako klíč k efektivitě

Jednou z vhodných oblastí, na kterou je třeba se v rámci migrace systému SAP zaměřit, je podle našich zkušeností oblast elektronické výměny dat (EDI) se zákazníky a dodavateli a celková digitalizace dodavatelského řetězce. EDI je nezbytné pro efektivní fungování dodavatelského řetězce, zejména v automobilovém průmyslu, kde přispívá k pružnosti a „štíhlému“ řízení procesů. Včasná a přesná data jsou totiž klíčová pro dynamické řízení zásob a plynulý tok materiálů. Maximální využití EDI vede k lepší transparentnosti a automatizaci, což firmě umožňuje rychle reagovat na změny a předcházet chybám.

Pro firmy, které stojí před migrací na SAP S/4HANA, je nyní ideální čas zvážit, jak může EDI zlepšit jejich celkovou strategii optimalizace dodavatelského řetězce.

Migrace na SAP S/4HANA

Chcete se dozvědět více o tom, jaké jsou možné stupně digitalizace dodavatelského řetězce a jestli vám neunikají příležitosti, jak zefektivnit vaše podnikání? Stáhněte si náš e-book , kde naleznete podrobné informace o integraci EDI při migraci na SAP S/4HANA, a objevíte tak nové možnosti pro vaši firmu.

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

loading