Automatický monitoring ‑ prevence výpadků cloudových systémů

Marek Šabatka Aimtec
19. 6. 2019 | 2 minuty čtení

Cloudové služby neznamenají jen přesun serveru do externí lokace. Díky jejich využití získáte na pozadí množství služeb, o které se jinak musí starat váš interní tým. Nejen, že tím šetříte peníze, ale v některých případech ani nepoznáte, že někde nastal zádrhel.

Prvním příkladem je klasická obsluha IT infrastruktury. Veškeré zálohování, archivaci, konfiguraci a údržbu hardwaru přenecháváte s cloudovými službami jejich dodavateli (nebo provozovateli datacentra).

Druhým polem, které se pro vás s cloudem zjednoduší, je řešení incidentů, například nemožnosti naskenovat kód. U on-premise řešení musí jít operátor skladu za svými nadřízenými. V některých případech může jít eskalace až přes pět lidí na straně zákazníka a dodavatele softwaru. To zabírá spoustu času, a vznikají tak nepříjemné prostoje.

aimtec.cloud - automatický monitoring
aimtec.cloud - automatický monitoring

U cloudových řešení, včetně aimtec.cloud, je to přesně naopak. Koncový uživatel mnohdy ani nepozná, že byl systém nějak upraven. Díky automatickému monitoringu a preventivní údržbě ví provozovatel služby předem, kde může nastat problém, a proaktivně ho řeší ještě předtím, než přijde. S garantovanou dostupností 99,95 % tak získáte spolehlivý systém, u kterého občas ani nepoznáte, že se něco dělo, protože je vše vyřešeno dřív, než se o incidentu dozvíte.

Sdílejte článek

Top novinky
z oblasti logistiky, IT a výroby.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Dostávejte souhrn novinek
ze světa logistiky, výroby a IT do mailu.

Přihlaste se k odběru Aimtec Insights

Přihlášením k odběru novinek souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Mohlo by Vás také zajímat

loading